Návod jak předcházet migrenám

Tipy, jak předcházet migréně

Ti, kteří často trpí migrénovými bolestmi hlavy, si uvědomují, jak bolestivá a hrozná bolest to může být. Je to pulzující nepříjemný tlak,, který způsobuje nevolnost, závratě, zvracení a citlivost na zvuk nebo světlo. U někoho to trvá déle než několik dní. Migréna může postihnout lidi jakékoli věkové skupiny. Bolest při migréně může být způsobena řadou faktorů, včetně nadměrného stresu, napětí nebo neurologických potíží. Některé přírodní a domácí prostředky jsou účinné při zmírnění bolesti hlavy.

 

Zde je několik domácích prostředků pro úlevu od migrény:

Odvar – Byliny jsou velmi užitečné pro okamžitou léčbu migrény, protože obsahují protizánětlivé a bolest tišící vlastnosti. Do hrnce přidejte sklenici vody, několik lístků neemu, 1 lžičku prášku amla, malý kousek nastrouhaného zázvoru a špetku kurkumy. Suroviny povařte, abyste získali koncentrovanou tekutinu a pijte ji teplou. Tento bylinný odvar poskytne úlevu od bolesti.

Všechny ingredience se dají sehnat na internetu na stránkách, které se věnují přírodní a zejména ajurvédské medicíně

Oleje – éterické oleje mají uklidňující vlastnosti. Oleje, jako je máta peprná nebo levandule, mohou zklidnit nervy a snížit bolest při migréně, nevolnost a citlivost na světlo. Vmasírujte olej na čelo a spánky. Levandulový olej lze také inhalovat ke zmírnění bolesti.

Strava bohatá na hořčík – Podle studií mají lidé s nedostatkem hořčíku migrény častěji než ostatní. Proto byste měli zvýšit příjem hořčíku konzumací potravin s vyšším množstvím hořčíku, jako jsou mandle, sezamová semínka, slunečnicová semínka, oves, banány, fíky, listová zelenina, černé fazole a čočka.

 

Jógové techniky

Jógové techniky jsou velmi účinné při zmírňování bolesti při migréně. Zde je několik technik:

Ásany – Jógové ásany mohou pomoci uvolnit nervy a zklidnit mysl. Pravidelně cvičte Hastapadasana – hluboký předklon, Setu Bandhasana – most podporovaný rameny, Bhujangasana – kobra, Balasana – pozice dítěte. Tyto ásany zlepšují krevní oběh a zvyšují průtok krve do mozku.

Pránájáma – Pránájáma pomáhá uvolnit mysl a zmírňuje stres. Stejné dýchání, Anulom Vilom a Bhramari jsou vynikající dechové techniky pro úlevu od migrény.

Anulom vilom je specifický typ řízeného dýchání (pránájáma) v praxi jógy. Zahrnuje držení jedné nosní dírky zavřené při nádechu a následné držení druhé nosní dírky zavřené při výdechu. Proces se pak obrátí a opakuje.

Říká se, že alternativní dýchání nosními dírkami má mnoho fyzických a psychologických výhod, včetně snížení stresu a zlepšení dýchání a krevního oběhu. Existují vědecké důkazy, které podporují některá z těchto tvrzení.

Relaxace – Relaxace je velmi důležitá pro úlevu od bolesti při migréně. Technika Shavasana napomáhá k relaxaci nervového systému a také ke snížení krevního tlaku a napětí. Lehněte si na záda a vědomě uvolněte každou část těla, začněte nohama a postupujte až k hlavě. Cvičení Shavasany každé 3 hodiny postupně zmírní bolest tím, že zklidní mysl i tělo.

Můžete zkusit yoga nidra na uvolnění celého těla a mysli

Meditace – Stres a úzkost jsou hlavní příčinou migrén. Pravidelně meditujte, abyste snížili napětí a bolesti. Cvičte Nispandh Bhav pohodlným sezením na židli nebo na podlaze, jemně zavřete oči a soustřeďte se na zvuk. Relaxace v této poloze odvede vaši pozornost od nepříjemných pocitů a bolesti.

Spolu s těmito jógovými technikami praktikujte Kapalbhati – dech ohně, Jal Neti Kriya – vyplachování nosu konvičkou a Kapal randhra dhauti – masážní techniky. Tyto jednoduché masáže vám pomohou masírovat hlavu, uvolnit sinusové blokády, tonizovat zrakové nervy, dodat energii mozku a uvolnit vaši mysl; celkově pomůže snížit frekvenci záchvatů migrény.

Abyste udrželi svou mysl bez stresu a úzkosti, dodržujte zdravý a aktivní životní styl. Vyhněte se přílišnému přemýšlení a nadměrné analýze jakékoli situace. Všechno pomine, dobré i špatné, takže se do situace nezamotávejte a nepoškozujte svou duševní i fyzickou pohodu.

Udržujte nízkou hladinu stresu. Pracujte s lehkostí a pohodlím. Buďte prostě šťastní a spokojení. Dodržování těchto užitečných tipů pomůže předejít častým migrénám.

Tematické články

× Jak Vám můžeme pomoci?